Skoči na glavno vsebino

Kuharske delavnice

V tem tednu smo šli PP 9 in PP 10 zopet na srednjo gostinsko šolo. Tam smo imeli kuharske delavnice.

Ko smo prišli tja ob 9. uri, nam je varnostnik odprl vrata šole. Mi smo veselo v stopili. Učiteljica nas je preštela in vpisala v seznam. Naša kuhinja je bila v prvem nadstropju. Najprej smo se preobuli v copate in oblekli predpasnike. Povabili so nas v kuhinjo in nas razdelili v skupine. Midva z Matejem sva bila skupaj v paru. Pripravila sva glavno jed, to so bili kaneloni s sirom in šunko. Zraven je bila domača tatarska omaka. Nasekljal sem šalotko in peteršilj. V posodi je bila majoneza in gorčica. Te sestavine sem dobro premešal. Ena skupina je pripravila mize. Naučili smo se pravilno postaviti pribor. Jedli smo gobovo juho, glavno jed in carski praženec s čežano. Dobro smo skuhali in čisto vse pojedli.

Imeli smo se odlično.

Jan Berlot PP 10

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost