Športna dejavnost

atletika 1

Osnovna šola Antona Janše je zelo športno usmerjena. Učenci in učenke vadijo v različnih športnih aktivnostih. Redno se udeležujejo tekmovanj v atletiki, nogometu, košarki, badmintonu, plavanju, namiznem tenisu, kjer dosegajo zelo dobre rezultate. Vsak leto imamo kakšnega državnega in več področnih prvakov.
Že 19 let zaporedoma organiziramo državno prvenstvo v badmintonu za učenke OŠPP. Leta 2003 smo priredili finale državnega prvenstva v nogometu in v šolskem letu 2011/12 državne atletske igre za osnovne šole s prilagojenim programom. Smo vsakoletni organizatorji področnega prvenstva v badmintonu in namiznem tenisu, več let smo bili organizatorji področnega prvenstva v malem nogometu.
Za vse te uspehe so zaslužni učenci in učenke ter vsi zaposleni na šoli, ki so na kakršenkoli način prispevali k vadbi in organizaciji.

atletika 1 atletika 2
atletika 3 kosarka