Nacionalno preverjanje znanja (NPZ)

Kot  v mnogih drugih državah, tudi v Sloveniji izvajamo Nacionalno preverjanje znanja (NPZ).

Ob koncu drugega in tretjega vzgojno-izobraževalnega obdobja, torej ob koncu 6. razreda in ob koncu 9. razreda učenci rešujejo poseben izbor nalog, ki pokažejo, koliko obvladajo znanje, ki je predpisano z učnimi načrti. Nacionalno preverjanje znanja učencev poteka praviloma vsako leto v mesecu maju. Tovrstno preverjanje zagotavlja vsem učencem enake možnosti pri izkazovanju znanja. Dosežki so za učence lahko koristni, saj pokažejo njihova močna področja, pa tudi tista, katerim bi bilo v prihodnje potrebno posvetiti več pozornosti. Nacionalno preverjanje znanja poteka za učence pod enakimi pogoji in ob istem času povsod v državi.

Datumi NPZ v šolskem letu 2018/2019 so:

7. 5. 2019 Torek slovenščina 6. in 9. razred
9. 5. 2019 Četrtek matematika 6. in 9. razred
13. 5. 2019 Ponedeljek družboslovje 9. razred

Nacionalno preverjanje znanja ob koncu 6. in 9. razreda je za naše učence prostovoljno in ga opravljajo tisti učenci, ki se zanj odločijo.

Več informacij o NPZ lahko dobite pri šolski svetovalni delavki in tukaj.

Informacije za učence in starše v šolskem letu 2018/2019 so dostopne s klikom tukaj.