Nacionalno preverjanje znanja (NPZ)

npz test

Kot  v mnogih drugih državah, tudi v Sloveniji izvajamo Nacionalno preverjanje znanja (NPZ).

Ob koncu drugega in tretjega vzgojno-izobraževalnega obdobja, torej ob koncu 6. razreda in ob koncu 9. razreda učenci rešujejo poseben izbor nalog, ki pokažejo, koliko obvladajo znanje, ki je predpisano z učnimi načrti. Nacionalno preverjanje znanja učencev poteka praviloma vsako leto v mesecu maju. Tovrstno preverjanje zagotavlja vsem učencem enake možnosti pri izkazovanju znanja. Dosežki so za učence lahko koristni, saj pokažejo njihova močna področja, pa tudi tista, katerim bi bilo v prihodnje potrebno posvetiti več pozornosti. Nacionalno preverjanje znanja poteka za učence pod enakimi pogoji in ob istem času povsod v državi.

Ob koncu 6. razreda se NPZ izvaja iz dveh predmetov:

slovenščine  – petek, 4. maja 2018 in

matematike – ponedeljek, 7. maja 2018.

Ob koncu 9. razreda se NPZ izvaja iz treh predmetov:

slovenščine – petek, 4. maja 2018,

matematike – ponedeljek, 7. maja 2018 in

tretjega predmeta – sreda, 9. maja 2018.

Nacionalno preverjanje znanja ob koncu 6. in 9. razreda je za naše učence prostovoljno in ga opravljajo tisti učenci, ki se zanj odločijo.

Več informacij o NPZ lahko dobite pri šolski svetovalni delavki in tukaj.

Informacije za učence in starše v šolskem letu 2017/2018 so dostopne s klikom tukaj.