Terapija s pomočjo psov

Naša šola že od leta 2010 sodeluje s slovenskim društvom za terapijo s pomočjo psov “Tačke pomagačke”.

Njihovi terapevtski pari (vodniki in psi) redno obiskujejo naše učence in pod vodstvom strokovne delavke izvajajo terapijo in aktivnosti s pomočjo psa. Z vključevanjem psa v pouk želimo popestriti način poučevanja, povečati motivacijo učencev za delo ter privzgojiti sočutje in skrb za štirinožce.

Letošnje leto pa smo začeli izvajati tudi program “Beremo s Tačkami”, namen katerega je motivirati učence za branje ter izboljšati njihovo tehniko branja.

Rezultati vključevanja psa v pedagoško delo so vidni na zadovoljnih in nasmejanih obrazih učencev, ki si vedno želijo ponovnega obiska prijaznega, mehkega, štirinožnega prijatelja, ki te nikoli ne obsoja, ampak le zvesto posluša in sledi.

Upamo, da bodo Tačke pomagačke še dolgo lahko puščale sledi po naši šoli.

psi