Spletna učilnica

Na šoli uporabljamo Google spletne učilnice. Za uporabo je vsak učenec prejel uporabniško ime (ime.priimek@os-antonajanse.si) in geslo. Uporaba spletnih učilnic je dovoljena samo s šolskim uporabniškim računom – bodite pozorni pri vpisu, sistem vas sicer ne spusti dalje.

Od 13. 10. 2020 imajo vsi šolski računi tudi dostop do epošte – učenci lahko epošto prejemate in pošiljate le znotraj šolske domene – torej pošiljate samo na naslov, ki se končajo z @os-antonajanse.si in tudi prejemate samo s teh naslovov.

Navodila za uporabo se nahajajo na tej strani spodaj.

Za vstop v spletne učilnice kliknite na sliko ali TUKAJ.

Navodila za uporabo učilnice

Kratka pisna navodila se nahajajo TUKAJ. V dokumentu so tudi povezave do aplikacij za telefone.

Video vodiči (za odpiranje mape z vsemi posnetki klikni TUKAJ)

1. Vstop v spletno učilnico (brskalnik)

2. Menjava Google računa (brskalnik)

Kaj naredim, če ne vidim predmetov; če sem v računalnik že vpisan z drugim Google računom.

3. Tok v Google učilnici (brskalnik)

4. Delo na predavanjih v Google učilnici (brskalnik)

5. Osebe in zaključek dela v Google učilnici (brskalnik)

6. Google učilnica na telefonih in tablicah

Prikazana je aplikacija na Android telefonu – na tablicah in v sistemu iOS (iPhone, iPad) se videz in delovanje ne razlikujeta bistveno.

7. Reševanje in oddajanje različnih tipov nalog v spletni učilnici Google (delo v brskalniku)

8. Reševanje in oddajanje različnih tipov nalog v spletni učilnici Google (delo v mobilni aplikaciji – na telefonu/tablici)

(Skupno 14.211 obiskov, današnjih obiskov 1)