Šola v naravi

Vsako leto na osnovni šoli Antona Janše organiziramo vsaj eno šolo v naravi.

Šole v naravi so oblika učenja tako vsebin iz učnih načrtov kot tudi pridobivanje veščin za življenje – izven učilnice. Na šoli stremimo k šolam v naravi, kjer so učenci čim bolj samostojni – poskrbijo za vse vidike bivanja izven doma. Učitelji glede na posebnosti posameznih skupin pripravijo predlog šole v naravi, ki jo s soglasjem staršev v oddelkih izpeljemo. Za učence drugega triletja je šola v naravi obvezen element šolanja.

Vsaki dve leti organiziramo poletno šolo v naravi, ki se je udeleži večina naših učencev in učiteljev. Za večino otrok je to pomembno, saj s tem naredijo nov korak k samostojnosti, za vse pa predstavlja koristni aktivni športni oddih, o katerem pripovedujejo še dolgo v zimo. V poletni šoli v naravi dan zapolnimo z različnimi športnimi igrami in plavanjem.

SVN