Šola v naravi

SVN

Vsako leto na osnovni šoli Antona Janše organiziramo vsaj eno šolo v naravi.
Zimsko šolo v naravi običajno izvedemo na Pokljuki. Učencem 4. in 5. razreda šolskega programa pripravimo beli teden: pet zaporednih dni se vozijo na Pokljuko, kjer se učijo alpskega smučanja. Učenci prvega triletja zadnja leta odhajajo na 4-dnevno zimovanje.  Tam se učijo samostojnosti in življenja v skupini ter se spoznavajo z  alpskim smučanjem in drugimi zimskimi aktivnostmi. Za učence posebnega programa organizirajo učiteljice zimsko šolo v naravi, kjer  predvsem tečejo na smučeh in krpljajo. V šoli si starejši učenci lahko izposodijo  smučarsko opremo za alpsko smučanje, tek na smučeh in krplje.
Vsaki dve leti organiziramo poletno šolo v naravi, ki se je udeleži večina naših učencev in učiteljev. Poteka pet dni v Pineti blizu Novigrada. Za večino otrok je to pomembno, saj s tem naredijo nov korak k samostojnosti, za vse pa predstavlja koristni aktivni športni oddih, o katerem pripovedujejo še dolgo v zimo. V poletni šoli v naravi dan zapolnimo z različnimi športnimi igrami in plavanjem.

SVN