Gledališka dejavnost

gledaliska dejavnost

Gledališka dejavnost na šoli je že nekajletna tradicija in je izrazito zaznamovala našo podobo tako znotraj šole kot v javnem kulturnem življenju.  Naš repertoar je bil večinoma vezan na dramatizacijo s klasičnimi liki iz Grimmovih, Andersenovih pa tudi ljudskih pravljic. Pri ustvarjanju iger nas je povezoval skupni duh v ustvarjanju scene in interpretacije, zlasti pa želja po tem, da popeljemo otroke v svet domišljije. V igrah nismo nastopali le učitelji, marveč tudi učenci. Zlasti slednji so se izkazali v skoraj enourni enodejanki Janko in Metka. Učitelji smo skupaj scensko, glasbeno in kostumografsko ustvarili:  Sneguljčico, Pepelko, Zaljubljenega žabca,  Cesarjeva nova oblačila, Mizico, pogrni se, Zvezdico Zaspanko in še nekaj krajših ljudskih pravljic.

V okviru pouka že vrsto let pripravljamo dramske uprizoritve igric, ki nastanejo z  medpredmetnim in medvrstniškim sodelovanjem. Učenci na zanimiv in privlačen način osvajajo vzgojno-izobraževalne cilje in pridobivajo uporabno znanje. Navajamo jih na sprejemanje odgovornosti, mlajši se učijo od starejših, vsi pa aktivno sodelujejo in ustvarjajo.

gledaliska dejavnost