Skoči na glavno vsebino

Zaključna ekskurzija

V sredo, 24. maja, smo šli na zaključno ekskurzijo. Ogledali smo si Predjamski grad, Postojnsko jamo in Lipico. Zbor smo imeli na matični šoli. Štartali smo zjutraj ob 8h. Peljali smo se z avtobusom. Najprej smo si ogledali Predjamski grad. Tam je nekoč živel vitez Erazem Predjamski. Videli smo njegovo sobo, jedilnico, mučilnico ter kamnite krogle pred Erazmovim vecejem. Imel je tudi skrivni rov. Vodič nam je veliko povedal o starih časih. Potem smo šli v Postojnsko jamo. Z vlakcem smo se odpeljali v jamo in nato pot nadaljevali peš. V jami so med 2. svetovno vojno Nemci imeli skladišče z gorivom. Partizani so to skladišče razstrelili, zato so še dandanes nekateri kapniki črni. Na koncu smo šli pogledat še človeško ribico. Ko smo se z vlakcem pripeljali iz jame, smo šli peš do hotela, kjer smo imeli kosilo. Za kosilo smo jedli dunajski zrezek, pomfri in sladoled; bilo je odlično. Po kosilu smo se z avtobusom odpeljali v Lipico. Ko smo se približevali kobilarni, smo na travnikih videli lipicance. Vodička nam je razkazala hleve in povedala veliko zanimivega. Konji so bili zelo lepi. Ko smo končali z ogledom, smo se prijetno utrujeni vrnili v Radovljico. Bilo nam je zelo všeč. Upamo, da bomo šli še kdaj.

Napisali: Matej, Judita, Nino, Tajda, Neža, Jan

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost