Skoči na glavno vsebino

Duševno zdravje je pomembno

V četrtek, 29. 2. 2024 smo se odzvali vabilu na regijski sklic otroškega parlamenta.

V prvem delu srečanja so poslanci različnih šol predstavili svoje delo na temo duševnega zdravja otrok in mladine. Z zanimanjem smo poslušali, kaj so počeli v drugih šolah in bili navdušeni nad njihovimi aktivnostmi. Poslanci iz 9. razreda naše šole so povedali, da aktivno skrbijo za lastno in splošno duševno zdravje na šoli. Njihove aktivnosti so bile letos osredotočene predvsem na sampodobo. Na zasedanjih se veliko pogovarjajo, zato so si izbrali slogan: “Kdor se pogovori, se problemov ne boji.”

V drugem delu srečanja se je razvila razprava na temi naše življenje v pokoronskem obdobju in vpliv spleta na duševno zdravje otrok in mladine. Bilo je zanimivo. S pomočjo skupnega srečanja smo si razširili obzorja in prišli do novih idej za prihodnje delo.

A. Cvenkelj

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost