Skoči na glavno vsebino

Tabor z gorskimi reševalci

V četrtek in petek smo se z učenci 3., 4. in 5. razreda udeležili dvodnevnega tabora. Dejavnosti so potekale v okolici Koče pri izviru Završnice in v okoliških hribih. Učenci so imeli omogočen brezplačen polni penzion v koči, saj je stroške šole v naravi pokril GRS Radovljica iz FIHO sredstev.

Učencem je bila predstavljena tirolska žičnica, po kateri so se tudi spustili. Vodnik reševalnega psa je učencem razložil, kakšne nevarnosti še pretijo v gorah in kako je lahko reševalni pes takrat odločilen pri reševanju. Učenci so se psu tudi skrili ter tako še na lastni koži izkusili, kako dober vonj ima pes, ko jih je našel. Reševalci so učencem predstavili tudi opremo, ki jo potrebujejo za reševanje ponesrečencev.

Najboljši pohodniki so se povzpeli na Srednji vrh. Vsi skupaj pa smo peš premagali pot do Krpina, kjer sta nas pričakala šolska kombija.

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost