Skoči na glavno vsebino

Z županom pekli kruh in pico

Obiskal nas je župan Peter Torkar in pomagal učencem pri spoznavanju običajev peke kruha, ki je bila nekoč del vsake družine. Svoje znanje in veselje do peke kruha je delil z učenci, s katerimi je preživel dopoldne in jim popestril šolski dan. Z ljubeznijo, ki jo je bilo čutiti skozi njegove pripovedi otrokom, je pričaral podobo starih časov, ko so ljudje v svoji skromnosti imeli veliko spoštovanje do kruha. Otroci so tako spoznavali tradicijo in kulturno dediščino, zato je pomembno druženje različnih generacij. Starejši z veseljem povedo o svoji mladosti in delijo svoje izkušnje, mladi pa radi pokažejo svoje znanje in spretnosti. Poleg kruha so učenci spekli tudi pice in s tem razveselili še svoje vrstnike.

Kot pravi župan, skupna peka kruha daje pomembno sporočilo: da so učenci najpomembnejši ter da nas kruh simbolno povezuje, vse generacije in v vseh dobrih namenih. Sveže pečeni kruh so otroci podarili starejšim v domu starostnikov v Radovljici.

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost