Skoči na glavno vsebino

Teden otroka, 4. do 10. oktober 2021

Tema letošnjega tedna otroka nosi naslov “RAZIGRAN UŽIVAJ DAN”

V tem tednu bomo na šoli pripravili različne dejavnosti, v povezavi z omenjeno temo letošnjega tedna otroka.

 

DEJAVNOST   IZVAJALEC/KA ČAS 

PON

4.10.

2021

OTVORITEV S TRADICIONALNO TEKMO MED DVEMA OGNJEMA vsi vsi zaposleni proti učencem 9.40zunanje igrišče

TOR5.10.

2021

SKUPINSKA POSLIKAVA IGRIŠČA

SOCIALNE IGRE

TNP GOZD

vsiNIS, PP po presoji

1.-4.r in DE PP

razredničarkerazredničarke cel danrazredne ure

SRE

6.10.

2021

KARAOKE

NAMIZNE IGRE

vsivsi P. Kolman., T. Markeljrazredničarke 9.40 zunanje igriščepo razredih cel dan

ČET

7.10.

2021

SPREJEM MOZAIČNE LUČKE

IGRE NA PROSTEM:

ristanc, zemljo krast, gumitvist, …

Pesmi po šolskem radiu

1.-4.r7.-9. r Nina K., Vilma S.Saša J., Tadej M.

v avliigrišče

pred šolo

razredničarke poberejo glasbene želje 

PET

8.10.

2021

POŽARNA VAJA 

Pravljica v knjižnici ATL

VSI

NIS 1. – 4. r

PP mlajše skupine

Špela D.R.

Peter K.

10.00

8.00

Program pripravili: Saša Jalen in Janja Urevc

 

Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 želimo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato se bomo v Tednu otroka tokrat posvetili igri in igranju.  

Poslanico, ki je tokrat prvič v stripu, je pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič. https://www.zpms.si/wp-content/uploads/2021/09/ZPMS_Teden-otroka_plakat_339X480_RGB.pdf

Ključna sporočila so:

  • igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva …
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje!

 

V Tednu otroka® bodo na državni ravni potekale naslednje aktivnosti:

Vseslovenska akcija “Razigrani koraki”

K sodelovanju vabimo družine, vrtce in šole, da se en dan v Tednu otroka (lahko tudi vsak dan) odpravijo na lažji pohod ali sprehod. Pri tem naj udeleženci beležijo število korakov in nam le-to sporočijo na naš FB @ZPMSlovenije. Tisti, ki bodo naredili največ korakov (lahko je skupina otrok), bodo prejeli simbolično nagrado z nogavičkami, ki jih poklanja Majbert Pharm d.o.o.

Vabimo pa tudi k ustvarjanju razigranih korakov: otroci (lahko tudi odrasli) naj obrišejo svoja stopala, jih izrežejo in pobarvajo ter nalepijo na okna, oglasne deske in/ali stene. Veseli bomo, če objavite fotografijo na družbenem omrežju in nas označite @ZPMSlovenije ali pa nam jo pošljete na anja.vogric@zpms.si

 

Sodelovanje na natečaju “Mala pozorna nogavička”

Otroke vabimo k barvanju (pobarvanka) simpatične male pozorne nogavičke; če jo boste do 11. 10. 2021 poslali na AMZS, d. d., Dunajska cesta 128 a, 1000 Ljubljana (s pripisom “Natečaj”), pa lahko otroci dobijo tudi lepe nagrade (AMZS motošportni dan za otroke, male Pozorne nogavičke, itd.).

 

Zdravko Lidl: Igrivo učenje za zdravo življenje

Zdravko Lidl je prijazen, zelen srček, ki skozi igrive in poučne vsebine zagovarja pomembnost zdravja, dobrega počutja in kakovostnega preživljanja prostega časa. Prizadeva si k ustvarjanju boljšega sveta, ki temelji na medsebojnem spoštovanju, skrbi za naravo in dobremu počutju vseh. Zdravko Lidl ima čisto svojo spletno stran, kjer v rubrikah TV kuharije otroci spoznavajo preproste in okusne recepte, v zanimivih Igralnicah in Ustvarjalnicah pa združujejo gibanje, zabavo in smeh.

Poleg strani Zdravka Lidla lahko srečate tudi v vseh 63 Lidlovih trgovinah po Sloveniji z oznako Zdravko Lidl priporoča. Zdravko Lidl verjame, da lahko svet postane še boljši, z majhnimi, a srčnimi dejanji. www.zdravko-lidl.si/.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost