Skoči na glavno vsebino

Trajnostna mobilnost v šolskem letu 2020/21

V šolskem letu 2020/2021 smo se ponovno vključili v nacionalni projekt za spodbujanje trajnostne mobilnosti.

V tednu od 19. do 23. 4. 2021 bodo nekateri oddelki sodelovali v akciji “GREMO PEŠ s kokoško Rozi”, s katero ozaveščamo in spodbujamo učence in družine za spremembo potovalnih navad v smeri trajnostne mobilnosti, stremimo k zmanjšanju motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanju okoljskih obremenitev, spodbujamo gibanje otrok in s tem krepimo njihovo in svoje zdravje.

V tem tednu bomo beležili način prihoda otrok v šolo, analizirali spremembe, ki se bodo v tem tednu zgodile, z dodatnimi aktivnostmi pa bomo še okrepili zavedanje, da za vsak premik ni nujno uporabiti avta, da ima gibanje (peš, s kolesom, s skirojem …) mnoge koristi, tako za telo, kot tudi okolje, z učenci pa bomo izvedli več različnih športnih aktivnosti.

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost