Skoči na glavno vsebino

Dan na kmetiji za učence 4. do 6. razreda

Učenci 4. in 5. razreda smo preživeli nepozaben dan na Blaževi kmetiji.

Videli smo, kako gredo zjutraj krave na pašo, spoznali smo več vrst krav, zanimivih vrst kokoši in petelinov ter rac. Lahko smo jih tudi ulovili in jih pobožali. Zanimivi so bili telički in osla, ki jih kar nismo mogli nehati božati. Ogledali smo si, kako se molzejo krave na veliki kmetiji. Ves čas se nam je prijazno smukala okoli nog psička Poka. Super zanimiva je bila tudi vožnja s traktorjem.
Blaževa mami Mojca nam je pripravila odlično malico iz domačega kruha, salame, sira, mleka in jogurta.

Za piko na i pa smo se spustili nad skakalnico po Bohinjskem flyerju. Hansenova skakalnica je nekdanja smučarska skakalnica na Polju v Bohinju. Po nekaterih podatkih so skakalnico začeli graditi leta 1927 in jo leta 1929 končali. Takrat je veljala za eno največjih skakalnic na svetu, saj je dovoljevala skoke tudi čez 40 metrov. Njen konstruktor je bil Thunolda Thorleifa Hanssena iz Norveške, ki je bil tudi eden prvih, ki jo je preizkusil.

Otroci so se vso pot do Radovljice pogovarjali, kaj vse zanimivega so videli in doživeli in da se sigurno še vrnejo.

Zahvaljujemo se Mojci Žmitek, Blaževi mamici, ki nam je pripravila nepozabno dopoldne.

(Skupno 214 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost