Skoči na glavno vsebino

Obisk kmetije

V torek, 1.10. smo s prvim razredom preživeli prijeten dan na kmetiji. Jutro se nam je začelo zelo zanimivo. Na kmetiji Pri Matijovc v Cegelnici sta nas gospod Anton ter Matjaž pričakala s kočijo. Raziskovali smo okolico Naklega in se dobro uro vozili po sosednjih vaseh kjer smo si ogledovali promet, delovne stroje ter živali. Gospa Ani nas je presenetila s sladko malico. Sledil je ogled hleva kjer smo hranili krave ter hlev s svinjami. Svojo pot smo nadaljevali z obiskom kmetije Pr Ažman na Okroglem. Ogledali smo si hlev, crkljali psičko Gajo, Tadej nas je razveselil z vožnjo s traktorjem. Gospa Dragi je vsem učencem spekla domač kruh, ocvirkovko ter nas razveselila s paketi presenečenja. Polni novih vtisov ter s polnimi želodčki smo se odpravili na sprehod po gozdu kjer smo opazovali jesenske barve, na našem cilju ob bajerju in reki Savi smo uživali v igri ob vodi. Hvaležni za prijeten dan smo se vrnili v šolo na kosilo.

Učiteljici Janja in Katarina

(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost