Skoči na glavno vsebino

Anita z Nizozemske – World in classroom

Včeraj nas je obiskala študentka Anita z Nizozemske. Med nas je vnesla posebno energijo. Predstavila nam je svojo državo, pomembne značilnosti, hrano, glasbo, kulturo. Naučili smo se pesmico in šteli po nizozemsko. Prinesla je tudi pobarvanke z značilnostmi Nizozemske in za vsakega darilo, sestavljanko.

Tudi mi smo ji pripravili nekaj presenečenj. Matej iz 9. razreda je na harmoniko zaigral nekaj slovenskih pesmi, učenci so zapeli nekaj pesmi.

Delili smo informacije o šolskih sistemih, naredili brain gym in jo popeljali po šoli.

Zaradi slabega vremena se nismo odpravili na Bled, smo ji pa vseeno razkazali Radovljico. Pokukali smo tudi v Lectarjevo hišo, kjer so nam prijazno razkazali Lectarjev muzej in nas tudi oni spontano presenetili z glasbenim nastopom.

Za konec pa smo se posladkali s torticami in sladoledom.

Anita pravi, da se k nam še vrne in mi že komaj čakamo.

(Skupno 261 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost