Skoči na glavno vsebino

Prejemniki knjig v akciji Podarimo knjige

V Ljubljani smo se udeležili 18. dobrodelne akcije Mohorjeve družbe v Celovcu in Republike Avstrije – Urada zveznega kanclerja: “Podarimo knjige”. Izmed devetih nevladnih organizacij in nedobičkonosnih ustanov smo letošnji prejemniki knjig tudi Osnovna šola A. Janše Radovljica. Bon za knjige sta ravnateljici izročila veleposlanica Avstrije Sigrid Berka in predsednik Mohorjeve družbe v Celovcu Ivan Olip.

Slovesnost so s kulturnim programom popestrili naši učenci.

Veleposlanica Sigrid Berka je v priložnostnem govoru poudarila izreden pomen branja knjig. Kot je povedala, je namreč »prav za manjšine posebnega pomena, da negujejo svoj jezik, in branje je za to najboljše sredstvo. Nihče drug ne ve tega bolje kot Mohorjeva družba v Celovcu, eden izmed prepoznavnih znakov slovenske narodne skupnosti v Avstriji«, je dejala veleposlanica. Dekan Olip vidi v akciji nadaljevanje poslanstva Mohorjeve družbe v Celovcu: „Mohorjeva družba v Celovcu bi rada z akcijo poudarila svojo skrb za negovanje slovenskega jezika in kulture med Slovenci doma in zunaj meja Slovenije.“

V letošnjem naboru knjig, gre za preko 2.000 izvodov v vrednosti 50.000 evrov, se najde kaj zanimivega za vsakogar. Najrazličnejše knjige bralcem pomagajo pri spoznavanju novega, drugačnega in so poleg tega tudi spodbuda za branje in razvijanje bralne kulture. Knjižni paket so v obliki bona tokrat prejeli: Layerjeva hiša Kranj, Marinkina knjižnica DU Škofja Loka, Medobčinsko društvo Sožitje, KŠTM Sevnica, Narodna knjižnica Ivan Žagar – Slovenska čitalnica – Čabar, OŠ Antona Janše Radovljica, Slovenska karitas, Zveza kulturnih društev nemško govoreče narodne skupnosti v Sloveniji/Dachverband der Kulturvereine der deutschsprachigen Volksgruppe in Slowenien, Zveza prijateljev mladine Slovenije

V akciji, ki ob sodelovanju Republike Avstrije – Urada zveznega kanclerja in Mohorjeve družbe v Celovcu, poteka že vse od leta 2002, je bilo doslej različnim slovenskim nevladnim organizacijam in ustanovam podarjenih preko 53.000 izvodov knjig. Prejemniki so nevladne organizacije, ki delujejo na področju Republike Slovenije, a tudi različna slovenska društva zunaj Slovenije. Akcija Podarimo knjige tako podpira širjenje slovenske knjige kot pomembne kulturne dobrine.

(Skupno 289 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost