Skoči na glavno vsebino

Teden mobilnosti s knjigo

ˇBiti moramo previdni in pametni, pa bomo živeli srečno in zadovoljno.ˇ

Učenci 5. razreda so v Tednu mobilnosti prebrali knjigo Zeleni otok in Sivi otok (Ivan Gantschev). Želimo si, da bi bila naša okolica čim bolj podobna Zelenemu otoku.


ZELENI OTOK IN SIVI OTOK

Zeleni otok in Sivi otok sta bila na začetku zelo podobna. Kmalu so se ljudje preselili na Zeleni otok.

Bili so zelo veseli in srečni, ker so imeli vse kar so potrebovali. Kmalu so se ljudje preselili na Sivi otok.

Župan na Zelenem otoku je predlagal, da ohranijo naravo. Župan na Sivem otoku je predlagal, da

zgradijo avtocesto, avtomobile, črpalko in tovarne. Ker je rekel župan na Sivem in Zelenem otoku se je uresničilo. Zeleni otok je bil vesel. Sivi pa žalosten, ker so naredili veliko napak. Sivi otok je potonil in tja so dali tablo.

Maruša in Alen, 5. razred


Nekoč sta bila dva otoka. Eden je bil Zeleni otok eden pa Sivi otok. Oba otoka sta bila lepa in zelena. Potem so se na Zeleni otok naselili ljudje. Nič ga niso spremenili. Ostal je lep in zelen. Na Sivem otoku pa so ljudje gradili, hiše, tovarne, avtoceste in črpalke. Navozili so ogromno kamenja in železa. Hoteli so zgraditi most. Nato se je Sivi otok podrl v morje. Vsi ljudje so potonili.

Nika in Žan, 5. razred

(Skupno 666 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost