Skoči na glavno vsebino

Peka kruha in obisk starostnikov

Kruha nikoli ne mesite ravnodušno, kruh mesite z ljubeznijo, dodajte mu svojo radost in nasmejani obraz svoje duše. Zadržite dih, ko kruh vzhaja! Ko spečete zlatorumeni hlebec kruha, poglejte ga s hvaležnostjo in videli boste, koliko sonca je v njem. Največ veselja vam prinašajo vaše znojne kaplje, ki so primešane kruhu. 
Zgornji zapis je del pesmi, ki zelo dobro odraža naša doživetja, med včerajšnjo peko kruha z županom Petrom Torkarjem. Poleg moke, kvasa, soli in vode je pomembno, da vmesimo tudi lepe misli o tistih s katerimi bomo kruh delili.
Delili smo ga s starostniki v Domu Janka Benedika. Nasmehi, aplavzi, razigranost ob Matejevi harmoniki in povabilo, da se naslednje leto spet srečamo.

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost