Obvestilo staršem o stavki

Spoštovani starši,

zaposleni v slovenskih osnovnih šolah bomo 14. februarja letos sodelovali v splošni stavki vzgoje in izobraževanja, da bi izrazili nestrinjanje z neustreznim odnosom Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter nesprejemljivo nizkim vrednotenjem dela izobraževalk in izobraževalcev.

Ker Vlada RS do zdaj ni prisluhnila našim številnim pozivom, naj zaustavi in preobrne trend zniževanja sredstev za izobraževanje ter odpravi nesprejemljivo nižje vrednotenje vzgojno-izobraževalnega dela, smo se bili prisiljeni odločiti za stavko. To je skrajno sredstvo, ki ga imamo zaposleni še na voljo, da bi izrazili nestrinjanje z nesprejemljivim odnosom slovenske vlade do vzgoje in izobraževanja ter dosegli, da bi oblast uresničila naše upravičene zahteve, ki jim sicer javno pritrjuje ministrica za izobraževanje, dr. Maja Makovec Brenčič, v tem pa se ji je pridružil tudi predsednik vlade, dr. Miro Cerar.  (besedilo povzeto po SVIZ; vir: https://www.sviz.si/stavka14februar/ )

Na dan stavke, v sredo, 14. februarja letos, bodo osnovne šole tako zaprte. Zavedamo se, da bo to povzročilo največ nevšečnosti prav vam, cenjeni starši. Zanje se vam vnaprej iskreno opravičujemo, a vas obenem prosimo za razumevanje in podporo našemu prizadevanju, da bi za dobro naših otrok preprečili dolgoročno skrajno negativne posledice neprimernega odnosa Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter zaposlenih v njem.

Dopolnilo

Zaposleni na naši šoli so se opredelili za stavko javnega sektorja, zato na OŠ Antona Janše Radovljica v sredo, 14. 2. 2018, ne bo pouka. Tega dne odpadejo vse dejavnosti, ki sicer potekajo na šoli v času pouka.

Za učence, za katere sami ne morete poskrbeti za varstvo, bomo organizirali varstvo na šoli od 8:00 do 14:00.

V času dežurnega varstva bo poskrbljeno za hladno prehrano (suhi obrok).

Šolski prevozi ta dan ne bodo organizirani.

Starši naj imena otrok, ki bodo v dežurnem varstvu, sporočijo do petka 9. 2. 2018, v tajništvo šole (04 537 49 10).

V primeru odpovedi stavke bodo dejavnosti potekale po urniku.

Obvestilo za starše v PDF formatu