Skoči na glavno vsebino

Na taboru z GRS Radovljica

Učenci 4. in 5. razreda so preživeli dva dneva na planinskem taboru. Dejavnosti so potekale ob Koči pri izviru Završnice. Prvi dan so popestrili člani gorske reševalne službe iz Radovljice. Za učence so pripravili različne dejavnosti. Najbolj zanimiv je bil spust s pomočjo tirolske žičnice. Vsi učenci so premagali strah in se večkrat zapeljali. Spoznali pa smo tudi delo reševalne psičke. Videli smo, kako v pravih situacijah psička najde pogrešano osebo. Načelnik Toni Smolej je ob slikovnem gradivu predstavil tudi delo GRS in ob tem še pomen varnosti v gorah. Po predstavitvi smo si ogledali še kratek dokumentarni film o gorah in gorskem reševanju. Po večerji smo odšli še na nočni pohod do Zelenice.

Drugi dan smo osvojili 1704 m visoki vrh, ki je najvišja točka grebena Ljubeljščica. Z vrha, katerega se je prijelo ime Triangel, se nam je odprl lep razgled na greben Košute in Begunjščice, Zelenico, Palec … Avstrijo.

Hvala GRS Radovljica, da so učencem omogočili na tak način pridobiti nova znanja in nove izkušnje.

(Skupno 235 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost