Skoči na glavno vsebino

Nacionalno preverjanje znanja 2023

Obvestilo staršem učenk in učencev, ki so prijavljeni na NPZ

Spoštovani,

vašega otroka, ki obiskuje 6. oziroma 9. razred, ste prijavili k opravljanju nacionalnega preverjanja znanja. Nacionalno preverjanje znanja je eksterni preizkus znanja, ki se ovrednoti, ni pa ocenjen. Preko rezultata učenci, starši in strokovni delavci pridobijo informacijo o kakovosti znanja učencev v primerjavi z učenci po celi državi, saj se preizkus opravlja v vseh šolah na isti dan.

Učenci bodo opravljali preizkuse v naslednjih terminih:

  • v četrtek, 4. maja 2023, iz slovenščine za 6. in 9. razred,
  • v ponedeljek, 8. maja 2023, iz matematike za 6. in 9. razred ter
  • v sredo, 10. maja 2023, iz naravoslovja samo za 9. razred.

Preizkus traja 60 minut, učenci pa vse dneve v šolo pridejo kot običajno. Po preizkusu bodo imeli odmor za malico in normalno nadaljevali s poukom po urniku.

Učenci za pisanje NPZ iz slovenščine in naravoslovja potrebujejo moder ali črn kemični svinčnik ali nalivko (ne smejo uporabljati “piši-briši” pisal ali navadnih svinčnikov), za matematiko pa potrebujejo še navadni svinčnik, radirko, šilček, ravnilo, geotrikotnik in šestilo.

Učenci so s potekom NPZ in pripomočki, ki jih bodo potrebovali, seznanjeni tudi pri pouku.

Vsi učenci bodo prejeli kode, s katerimi lahko od doma pogledate ovrednotene preizkuse v naslednjih terminih:

  • za učence 6. razreda od 6. junija (od 8. ure) do 8. junija 2023 (do 20. ure) in
  • za učence 9. razreda od 31. maja (od 8. ure) do 2. junija 2023 (do 20. ure).
(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost