Skoči na glavno vsebino

Andersenova noč

Z Andersenovo nočjo smo se tudi mi pridružili številnim knjižnicam in drugim kulturno-izobraževalnim ustanovam širom po svetu in obeležili spomin na pravljičarja Hansa Christiana Andersena.

S četrtka na petek smo preživeli v šoli, kjer smo se spomnili številnih Andersenovih pravljic ter si ogledali predstavitev o Andersenu in njegovem rojstnem kraju na Danskem. Knjižničarka Silva iz Knjižnice A. T. Linharta Radovljica je pripravila pravljico o Janku in Metki ter delavnico in tombolo. S kvizom pa smo še preverili naše znanje. Tudi letos so nas prijazno sprejeli v McDonald’su v Lescah, da nismo bili lačni. Po pozni večerji smo se oglasili v OŠ F. S. Finžgarja Lesce, kjer je prav tako potekala Andersenova noč. Ogledali smo si dramatizacije različnih pravljic, ki so jih pripravili učenci. Predstavili so nam njihovo šolo, obisk pa smo zaključili s prijetnim druženjem učencev obeh šol. Večera pa še ni bilo konec, saj smo ga nadaljevali pozno v noč z ogledom animiranega filma Čudežno potovanje. Noč je sicer prehitro minila, zbudili smo se nekoliko zaspani, a zadovoljni, da smo doživeli še en zanimiv dogodek.

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost