Skoči na glavno vsebino

Planinski pohod – Senica

V soboto. 11. 6. smo starejši planinci iz naše šole izvedli svoj zadnji letošnji pohod. Z vlakom smo se odpravili do Mosta na Soči. Tu smo si najprej ogledali zasebno zbirko gospoda Petra Kogoja. Hrani osebne predmete, fotografije, orodje in orožje iz prve svetovne vojne.

Navdušil nas je s svojo prijaznostjo, primorščino in znanjem. Sledil je pohod na bližnji razgledni hrib Senico. Čeprav pot ni dolga, pa nam je kar krepko otežila hojo, saj se ves čas strmo vzpenja. Ves trud je bil poplačan s prelepim razgledom, ki nas je čakal na vrhu. V dolino je šlo hitreje, vendar nam je žal zmanjkalo časa, da bi si ogledali še sotočje Tolminke in Soče. Vlak pač ne čaka. Ostaja v načrtu za kak naslednji izlet!

Do takrat pa srečno pot in čim več osvojenih vrhov med počitnicami!

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost