Skoči na glavno vsebino

EKSKURZIJA V CELJE

ZAKLJUČNA EKSKURZIJA V CELJE

V torek, 31.5.2022, smo šli v Celje.

Zbrali smo se ob 7.45 pred šolo. Šli smo 8. in 9. razred, PP SŠ , PP MŠV IN PP TŠ.

Prišel nas je iskat avtobus. Pred odhodom je prišla policijska kontrola. Odpeljali smo se na končni izlet.

Najprej smo šli peš od postaje do knjižnice v Celju. Malico smo imeli pred knjižnico. Po malici smo odšli v Tehnopark. Tam smo videli posteljo na žebljih, iluzije, sobo za slepe, kroglo v kateri je strela in kroglo, ki te naelektri. Po ogledu Tehnoparka smo si privoščili sladoled in rolico. Potem smo si šli pogledat Mesto pod mestom. Tam smo videli kipe iz marmorja. Tam smo tudi videli ceste iz rimskih časov. Po ogledu Mesta pod mestom smo šli na kosilo v gostilno Kmetec. Tam smo jedli juho, pečen krompir, solato, dunajski zrezek, kruh in jabolčni sok. Po kosilu smo si šli pogledat Stari grad Celje. V gradu so včasih živeli Celjski grofi. Videli smo orožje, oklepe, mučilnice. Na vrhu stolpa je bil zelo lep razgled.

Potem smo se vrnili v šolo. Bilo nam je zelo zanimivo. Upam, da bomo še kdaj šli na kakšno podobno ekskurzijo.

Napisal Matej Ambrožič

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost