Skoči na glavno vsebino

Teden pisanja z roko

V tednu od 18. do 22. januarja 2021 obeležujemo teden pisanja z roko. Letošnja osrednja tema je bila Pišem pismo prijatelju. Na pomembnost pisanja z roko smo se spomnili tudi mi in nastalo je kar nekaj pisem in sporočil prijateljem.

V Društvu Radi pišemo z roko so ob tem zapisali: »Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost. To je izvirna človekova spretnost, saj nihče na svetu ne piše tako kot vi. Spretnosti razvijamo z vajo. Znano je, da možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Učenci, ki pišejo z roko, pišejo spise hitreje, imajo večjo vztrajnost, več idej in dolgotrajnejšo pozornost.«

(Skupno 298 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost