Skoči na glavno vsebino

Hiša eksperimentov

S 4. in 5. razredom smo obiskali Hišo eksperimentov. Eksperimenti so bili zanimivi, naučili smo se veliko novih stvari. Takoj na začetku smo izvedeli, da težji učenci zvenijo višje, nato smo delali milne mehurčke, recept smo slikali in si jih lahko naredimo še doma. Ugotovili smo, kako se lahko pogovarjamo na daljavo in to samo s šepetanjem, se naučili nekaj o sili in pretoku vode, o tekočem Pitagorovem izreku, se pogovarjali z odmevom, spoznali različna narečja v Sloveniji, pri vožnji z avtomobilčkom spoznali, kako nevarna in težka je vožnja pod vplivom alkohola, opazili, da nas oči lahko vlečejo za nos, ugotavljali, kdo je danes že jedel špinačo (spremljali silo in navor pri polaganju rok), se ulegli na fakirsko posteljo … na koncu pa streljali še z zračnim topom.

Polni energije smo šli še peš na Ljubljanski grad ter naredili pregled Ljubljanskih znamenitosti.

Za vse, ki bi si želeli narediti doma super milnico za milne mehurčke, so nam v Hiši eksperimentov zaupali njihov “recept” – poiščite ga med spodnjimi fotografijami.

 

(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost