Skoči na glavno vsebino

Zdravstvene delavnice

V letošnjem letu smo na šoli imeli kar tri zdravstvene delavnice pod vodstvom medicinske sestre Petre Srpčič. Delavnica Kako ostanem zdrav OZ. Kaj vsak dan storim za svoje zdravje je potekala v dveh delih. Najprej o jo poslušali učenci od 6. do 9. razreda in starejši učenci posebnega programa, kasneje pa še mlajši učenci od 1. do 5. razreda. Obnovili so nekaj zdravih navad: zdravo prehranjevanje, počitek, gibanje, varnost , osebna higiena. Pogovorili so se tudi o zdravju in skrbi za zdravje v naravi: zaščita pred klopi, sončnimi žarki, poškodbami in padci, varno skakanje v vodo.

Za starejše učence smo letos organizirali še dodatno delavnico na temo samopodobe in stresa. kjer so spoznali deset korakov do boljše samopodobe in nekaj tehnik sproščanja.

Delavnice so bile zelo strokovno pripravljene in hkrati prilagojene našim učencem. Učenci so dobili ogromno novih, zelo koristnih informacij.

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost