Skoči na glavno vsebino

Tabor na Pokljuki

V tednu pred prvomajskimi prazniki smo za učence 8. in 9. razreda izvedli šolo v naravi. Potekala je v obliki tridnevnega tabora na Pokljuki, ki smo ga pripravili z namenom, da bi učenci na nekoliko drugačen način pridobivali veščine in delovne navade, ki so potrebne za samostojno življenje ter ob tem pozitivno krepili samopodobo in razvijali socialne spretnosti. Ob pomoči so učenci sami pripravili jedilnik, obiskali trgovino in izbrali vse potrebno za “preživetje v naravi”. V počitniški koči Kranjska dolina so z medsebojnim sodelovanjem in ob vodenju učiteljev pripravljali obroke, pospravljali, skrbeli za ogrevanje koče in se ob tem učili tudi skrbnega ravnanja s hrano, vodo in elektriko. Tabor so popestrili tudi prihod gozdarja Marka, gospe Maje s Triglavskega narodnega parka, pohod na Lipanco in čez planino Javorniki, igranje družabnih in športnih iger ter večerne karaoke. Učenci so ob zaključku povedali, da so se imeli lepo in bi ostali še kakšen dan dlje, da niso pogrešali družabnih omrežij  in bi bilo zato lepo takšen tabor prihodnje leto spet ponoviti.

(Skupno 249 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost