Obisk Kresničke

Z učenci 5. razreda smo odšli na obisk v krizni center Kresnička. Tam smo imeli delavnico “Pravice otrok: odkrivajmo in preprečujmo vse vrste zlorab otrok”.  Socialna delavka, gospa Sandra, nam je najprej v sproščenem pogovoru predstavila področja, ki jih pokriva Center za socialno delo in kam se otroci lahko obrnejo po pomoč. Učenci so s postavljanjem vprašanj pokazali kar nekaj zanimanja. Nato je sledila delavnica o nasilju, kjer smo spoznavali vrste nasilja in se o njih pogovarjali. Na koncu nam je gospa Nataša, ki je v kriznem centru tudi zaposlena, razkazala še prostore centra. Peš smo se odpravili nazaj proti šoli. Na poti smo si ogledali tudi stavbo Centra za socialno delo na novi lokaciji. V šoli smo misli pogovorov in obiska Kresničke strnili na plakat.

Delite vsebino:
Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
(Skupno 319 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost