Svetovni dan zavedanja o cerebralni paralizi

Svetovni dan cerebralne paralize praznujemo 6. oktobra.

Cerebralna paraliza je stanje, ki nastane zaradi možganskih okvar. Znaki so zelo različni, najpogostejše pa so težave v gibanju, koordinaciji, pareze, motnja v duševnem razvoju, epileptični napadi.

S cerebralno paralizo živi več kot 17 milijonov ljudi po vsem svetu, zato letošnje gibanje poteka pod geslom Milijon razlogov.

Na naši šoli je kar nekaj učencev s cerebralno paralizo in danes je njihov dan. Naj se sprejetost in odpravljanje razlik razširi tudi zunaj naših zidov. Prav je, da vsi pomagamo ustvarjati dostopnejšo prihodnost za naše učence, sošolce, prijatelje in jim omogočiti čim boljše vključevanje v širše okolje.

Danes so simbolno v zeleni barvi zasijale stavbe v večjih slovenskih mestih, in tudi mi na naši šoli smo se oblekli v zeleno.

Zato danes poiščimo kakšen kos oblačila v zeleni barvi, majico, hlače, šal, nogavice in pokažimo drug drugemu spoštovanje, solidarnost in kar največ šteje LJUBEZEN.