Obvestilo staršem – spremenjeni ukrepi

Spoštovani starši, skrbniki, rejniki!

Obveščamo vas, da je Vlada RS sprejela nove ukrepe za organizacijo dela v vzgojno izobraževalnih ustanovah, o čemer nas je MIZŠ obvestilo z okrožnico št. 6030-112021130.

Tako od 5. 3. 2021 dalje za vse šole velja:

• nošenje zaščitnih mask je obvezno za vse učenke in učence od vključno 6. do 9. razreda OŠ oz. za učenke in učence, starejše od 12 let tudi, kadar so v matičnih učilnicah,
  • učenci, mlajši od 12 let oz. učenci od 1. do 5. razreda, maske obvezno nosijo pri gibanju v skupnih prostorih šole (hodniki, garderobe, sanitarije),
  • zaposleni v šoli nosijo maske ves čas, tudi na zunanjih površinah, enako velja za starše, ki otroke čakajo na zunanjih površinah šole.

V šolo naj pridejo le popolnoma zdravi otroci. Otroci, ki imajo kakršne koli bolezenske znake, naj ostanejo v domači oskrbi.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo!

vodstvo šole