Teden mobilnosti

V šolskem letu 2019/2020 smo se vključili v nacionalni projekt za spodbujanje trajnostne mobilnosti.

V letošnjem TEDNU MOBILNOSTI, ki poteka od 16. do 20. septembra 2019, bodo nekateri oddelki sodelovali v akciji “GREMO PEŠ s kokoško Rozi”, s katero ozaveščamo in spodbujamo učence in družine za spremembo potovalnih navad v smeri trajnostne mobilnosti, stremimo k zmanjšanju motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanju okoljskih obremenitev, spodbujamo gibanje otrok in s tem krepimo njihovo in svoje zdravje.

V tednu mobilnosti bomo beležili način prihoda otrok v šolo, analizirali spremembe, ki se bodo v tem tednu zgodile, z dodatnimi aktivnostmi pa bomo še okrepili zavedanje, da za vsak premik ni nujno uporabiti avta, da ima gibanje (peš, s kolesom, skirojem …) mnoge koristi tako za telo kot tudi okolje, z učenci pa bomo izvedli več pohodov in športnih aktivnosti.