Obisk Inštituta J. Stefana

Naši učenci so skupaj z učenci OŠ F. S. Finžgarja Lesce obiskali Institut Jožef Stefana v Ljubljani. Doktorski študenti so učencem na zanimiv in kar se da poenostavljen način prikazali svoje raziskave. Obiskali smo Odsek za elektronko keramiko, kjer se ukvarjajo z uporabo keramičnih materialov v elektroniki; Odsek za sintezo materialov – ogledali smo si izdelavo magneta, ter Odsek za komunikacijske sisteme, katerega dejavnost je raziskovanje, razvoj in načrtovanje sodobnih telekomunikacijskih omrežij ter iskanje novih postopkov za vzporedno in porazdeljeno računanje in računalniške simulacije. Za konec pa so učenci sami izvajali poskuse s tekočim dušikom.

Delite vsebino:
Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost